Posted by admin On Maj - 16 - 2016 Komentowanie nie jest możliwe

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo ciekawych zabytków oraz pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, http://ukibicownamalcie.pl, www.zoo-safari.net.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.