Maszyny budowlane na co dzień pracują w ekstremalnych warunkach – są narażone na działanie kurzu, pyłu i brudu, a podczas pracy poddawane są wysokim ciśnieniom oraz wibracjom, co w konsekwencji prowadzi do powolnego zużywania się układów hydraulicznych, elektronicznych i innych podzespołów. Dlatego po dłuższym okresie eksploatacji wskazane jest rozmontowanie wszystkiego, rozebranie sprzętu na części aż do pojedynczych śrub, wyczyszczenie wszystkich elementów i dokonanie dokładnego przeglądu w celu weryfikacji, w jakim stanie znajduje się aktualnie urządzenie. Jednak cała operacja wcale nie jest prosta, tym bardziej, jeśli ktoś nie zajmuje się na co dzień demontażem ciężkiego sprzętu. Dlatego warto zlecić taką usługę profesjonalistom. Działają na rynku firmy, które realizują tego rodzaju zlecenia i pomagają przywrócić maszynę do stanu używalności.
Odbudowa maszyn budowlanych – korzyści i przebieg procesu
Korzyści z odbudowy maszyn jest wiele. Największą z nich jest niewątpliwie cena. Dzięki odnowionej koparce można cieszyć się nowoczesną maszyną, która będzie wiernie służyć przez wiele lat, za cenę znacznie niższą niż jej fabrycznie nowy odpowiednik. Odnowione urządzenia wyglądają i pracują przy tym jak nowe, doskonale pełniąc powierzone im funkcje.
Jeśli chodzi o sam proces odbudowy, każdy jego etap powinien być szczegółowo przeanalizowany przez zespół specjalistów, aby zapewnić, że nie popełniono żadnych błędów i osiągnięto najwyższą jakość. Po opracowaniu planu można przystąpić do odbudowy maszyny, stosując wyłącznie części wysokiej jakości, odpowiednie dla danego modelu.
Proces odbudowy maszyn budowlanych – etapy
Odbudowa maszyny to skomplikowana praca, którą należy przeprowadzić z dużą uwagą. Cała operacja podzielona jest na kilka etapów, które należy realizować w określonej kolejności.
- Pierwszym krokiem w tym procesie jest demontaż sprzętu i jego sprawdzenie. Demontowany jest każdy dany układ, których poszczególne elementy są dokładnie sprawdzane i oglądane przez fachowców;
- Drugi etap prac związanych z przebudową polega na zdiagnozowaniu układu hydraulicznego. Ma to na celu sprawdzenie stanu poszczególnych elementów i po określeniu ich stanu dokonanie niezbędnych napraw. Może być konieczna m.in. wymiana podzespołów na nowe oryginalne lub używane, które zostały poddane renowacji w naszych warsztatach;
- Trzecim krokiem w procesie odbudowy jest zastosowanie właściwego oleju, aby zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami. Maszyny hydrauliczne i budowlane zostały skonstruowane z użyciem określonego rodzaju oleju, który umożliwia im wydajną pracę (stosowanie niewłaściwych olejów może spowodować uszkodzenie całej maszyny, dlatego ważne jest stosowanie właściwego oleju do konkretnego pojazdu);
- Czwartym etapem jest czyszczenie układu hydraulicznego i wymiana niesprawnych czujników;
- Piątym punktem jest sprawdzenie układu elektryczno-mechanicznego w celu upewnienia się, że i ten element maszyny działa bez zarzutu. Jeśli coś jest nie tak, należy użyć części zamiennych;
- Ostatnim elementem procesu odnawiania maszyny fabrycznej jest poddanie jej kilku testom, których celem jest sprawdzenie sprawności urządzenia. Tylko dzięki temu fachowiec może mieć pewność, że maszyna wróci do klienta całkowicie sprawna.
Odbudowa maszyn budowlanych kluczem do sprawnego funkcjonowania firmy budowlanej
Po kompletnym remoncie właściciele sprzętu budowlanego otrzymują maszynę sprawdzoną pod wieloma względami. Przeprowadzane są wszystkie testy, w tym stabilności i wibracji, odporności na ciśnienie oraz systemów, takich jak akumulatory, hydraulika i silniki. Po przebudowie klient otrzymuje niezawodne maszyny gotowe do realizacji kolejnych zleceń dla klientów.
Aby maszyny budowlane spełniały najwyższe standardy, muszą być co jakiś czas poddawane generalnej, profesjonalnej kontroli. Odbudowa maszyny budowlanej może być prostą procedurą, w zależności od stopnia uszkodzenia. Ważne jest, aby przestrzegać przepisów związanych z przeglądem technicznym maszyny, aby mieć pewność, że koparka lub wywrotka działa prawidłowo. Odbudowa maszyn budowlanych to najprostszy sposób na utrzymanie maszyny w dobrym stanie i zapewnienie jej ciągłości pracy. Ważne też, żeby nie zwlekać z serwisowaniem – im dłuższy czas upłynie od momenty wychwycenia awarii do chwili wezwania serwisanta, tym naprawa może być poważniejsza i wymagać większych nakładów finansowych. Warto przez cały czas mieć kontakt z doświadczonym specjalistą, żeby móc reagować możliwie szybko i sprawnie przeprowadzić konieczne naprawy.
Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/